Płytki ceramiczne niezmiennie cieszą się największą popularnością wśród osób, które pragną efektownie wykończyć łazienkę lub kuchnię. Jednak w ostatnich latach coraz więcej inwestorów zwraca uwagę również na gresy wielkoformatowe, które dają liczne korzyści. Dlaczego są świetną alternatywą dla klasycznej ceramiki? I jakie są najważniejsze zalety gresów wielkoformatowych? Sprawdźmy!

Najważniejsza zalet gresów wielkoformatowych, czyli trwałość

Zalety gresów wielkoformatowych sprawiają, że cieszą się one coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów. Jednak tą najważniejszą jest bez wątpienia ich trwałość. Gresy wielkoformatowe wykonuje się z kamionki szlachetnej, a więc połączenia gliny, kaolinu, piasku kwarcowego, skalenia oraz szamotu. Wypalana jest ona w bardzo wysokich temperaturach i pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu uzyskuje niezwykłe właściwości.

Płytki gresowe są przede wszystkim niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie wody i wilgoci, a także mróz. W efekcie można układać je w każdym pomieszczeniu (w tym łazienkach i kuchniach), a nawet na zewnątrz – np. na balkonach, tarasach czy elewacjach. Dzięki ich wytrzymałości możesz mieć pewność, że pozostaną piękne i funkcjonalne nawet po wielu latach intensywnego użytkowania.

Gresy wielkoformatowe – piękno w różnych odsłonach

Ponadprzeciętna trwałość to niejedyna zaleta gresów wielkoformatowych. Podobnie jak płytki ceramiczne, są one wyjątkowo piękne. Mogą posiadać rozmaite wzory i kolory, doskonale sprawdzając się zarówno w nowocześnie, jak i klasycznie zaaranżowanych wnętrzach. Co więcej, dzięki swoim dużym formatom prezentują się jeszcze lepiej niż małe kafle, stanowiąc wyjątkową ozdobę wnętrz – również salonów, gabinetów czy sypialni.

Warto dodać, że w najlepszych salonach z wyposażeniem łazienek, takich jak miradhome.pl, znaleźć można najbardziej oryginalne gresy wielkoformatowe, np. drewnopodobne. Inwestując w rozwiązania od najbardziej cenionych producentów z Włoch czy Hiszpanii, zyskasz kafle o wysokiej estetyce oraz unikalnym wzornictwie.

Najlepsze rozwiązanie do małej łazienki? Gresy wielkoformatowe!

Bardzo dużą zaletą gresów wielkoformatowych, o której zapomina wiele osób, jest również fakt, że są one w stanie optycznie powiększyć dowolne wnętrze. Dzięki swoim dużym formatom ograniczają bowiem liczbę fug do minimum, w efekcie czego nie dzielą niewielkiej przestrzeni na jeszcze mniejsze części. Jeżeli więc posiadasz małą łazienkę lub kuchnię, postaw na gresy wielkoformatowe o jasnych barwach, a pomieszczenie z całą pewnością wyglądać będzie na większe.

Wszystko to sprawia, że tego rodzaju płytki są coraz popularniejsze i wybierają je najbardziej wymagający inwestorzy – nie tylko prywatni, ale również biznesowi. Gresy wielkoformatowe stanowią najlepszy sposób na zmianę oblicza wnętrza i zapewniają oryginalny efekt, obok którego nie można przejść obojętnie. Przekonaj się, jak wyglądają w pomieszczeniach i zainwestuj w najlepsze rozwiązania dostępne na rynku!

Kategorie: eventy