Domy kanadyjskie stają się coraz atrakcyjniejszą możliwością budowania- także i domów jednorodzinnych, ale co najistotniejsze- tych całorocznych. Jeszcze do niedawna w powszechnym przekonaniu dom drewniany w naszym kraju mógł sprawdzić się tylko i wyłącznie w formie domu sezonowego. Tymczasem, nowoczesna technologia budowania, w ramach której może powstać dom kanadyjski, zapewnia bardzo dobrą izolacyjność budynku, która doskonale sprawdza się także zimą w naszym klimacie. Dla wielu inwestorów jednakże jeszcze jedna kwestia jest bardzo istotna podczas dokonywania wyboru o rodzaju technologii w jakiej budynek ma powstać, a są to mianowicie koszty związane z inwestycją. I tutaj cena budowy domu drewnianego może okazać się znacznie atrakcyjniejsza niż w przypadku budowy podobnego obiektu, ale w technologii murowanej.

Dlaczego ta technologia budowania jest warta uwagi?

Z pewnością jedną z najistotniejszych kwestii jest czas, jaki jest potrzebny do wzniesienia budynku. W przypadku domów drewnianych- jest on naprawdę bardzo krótki, zdecydowanie krótszy od czasu, jaki jest potrzebny do wybudowania domu murowanego. Na krótszy czas budowy mają wpływ następujące kwestie:

– Wiele elementów nowego budynku można zamówić w formie prefabrykatów. Im więcej poszczególnych elementów nowego budynku zostanie wykonanych i połączonych jeszcze w fabryce- tym szybsze będzie składanie budynku w terenie.

– Na krótszy czas budowy domu szkieletowego ma wpływ sam sposób jego konstruowania. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, że podczas budowy domu drewnianego, jedynymi pracami mokrymi są te związane z wylewaniem fundamentów. Z definicji, prace mokre są bardziej czasochłonne i bardziej wymagające.

– Domy kanadyjskie można budować przez cały rok, jedynie etap wylewania fundamentów trzeba zaplanować tak, aby nie rozpoczynać go zimą. To także pozwala przyspieszyć wykonywanie poszczególnych zadań i stwarza znacznie większe możliwości.

Koszty, czyli projekt atrakcyjny finansowo

Budowa domu drewnianego jest opłacalna finansowo. Niejedna firma budująca domy szkieletowe potwierdzi to już na etapie wstępnych rozmów o projekcie, jaki będziemy chcieli zrealizować. Niewątpliwie, to, jaka będzie cena budowy domu drewnianego zależy od jego wielkości, a także projektu- najczęściej jednak koszty te są niższe niż w przypadku, kiedy zdecydowalibyśmy się na taki sam budynek, ale murowany.

– Oszczędność wynika chociażby z innych materiałów, jakie się stosuje w przypadku domów kanadyjskich.

– Oszczędność wynika także z czasu, jaki jest potrzebny na budowę. Znacznie krótszy czas budowy to mniejsze wydatki dla firmy realizującej budowę. Podsumowując, domy kanadyjskie buduje się szybciej i taniej. Te dwa aspekty są kluczowymi zaletami tej właśnie technologii i za pewne ze względu na nie coraz więcej inwestorów chce właśnie takie budynki wznosić na swoich działkach

Kategorie: eventy